VÝVOJ CHOVU KONÍ V ČECHÁCH, NA MORAVĚ A NA SLOVENSKU (DRAHOSLAV MISAŘ)

Kniha charakterizuje postup šlechtění koní od prvních administrativních nařízení až po současný chov uznaných tradičních plemen.

Cena:279 Kč

  • Dostupnost:Dostupnost na dotaz
  • Kód:1000770
  • 1447260837_vyvoj-chovu-koni-v-cechach-na-morave-a-na-slovensku 1.jpg
  • Snimek obrazovky 2021-08-19 v15.14_.25_.png
  • Snimek obrazovky 2021-08-19 v15.14_.39_.png
  • 1447260837_vyvoj-chovu-koni-v-cechach-na-morave-a-na-slovensku 1.jpg
  • Snimek obrazovky 2021-08-19 v15.14_.25_.png
  • Snimek obrazovky 2021-08-19 v15.14_.39_.png
Popis produktu
Popis produktu

VÝVOJ CHOVU KONÍ V ČECHÁCH, NA MORAVĚ A NA SLOVENSKU (DRAHOSLAV MISAŘ)

Kniha zájemce přivádí ke kořenům našeho chovu koní. Autor v ní zúročil své celoživotní zkušenosti a uvádí obrovské množství údajů a faktů z historie i současnosti získaných v materiálech z různorodých oblastí chovu koní. V tak ucelené formě tolik podrobných informací o našem chovu nikde jinde nenajdeme.

Kniha charakterizuje postup šlechtění koní v Čechách, na Moravě a na Slovensku od prvých administrativních nařízení až po současný chov uznaných tradičních plemen.

Velká pozornost je věnována šlechtění teplokrevných plemen, pozdější základny selekce českého a slovenského teplokrevníka. Její součástí jsou i kapitoly o nejvýznamnějších státních hřebčínech a hřebčincích (Kladruby nad Labem, Pohořelice u Napajedel, Topolčianky, Horní Motěšice, Albertovec, Netolice, Písek, Tlumačov, Nemošice). Obsáhlá je pochopitelně i část o vývoji chovu starokladrubského koně. Samostatné kapitoly jsou věnovány šlechtění koní pro československou armádu a vývoji všestranných výkonnostních zkoušek.

Významné jsou i kapitoly o chovu anglického plnokrevníka a vývoji dostihové soustavy. Dokumentují vliv nejvýznamnějších plnokrevných chovů na vývoj dostihové výkonnosti reprezentantů českého a slovenského turfu. Část věnovaná šlechtění chladnokrevných plemen charakterizuje zvláštnosti vývoje v Čechách a na Moravě, administrativní sjednocení jejich šlechtění a pozdější tendence šlechtění českomoravského belgického koně, norika a slezského norika.

Závěr publikace je věnován současné organizaci a plemenné skladbě chovu koní v České a Slovenské republice. Kniha je sice odborná, ale autor vše zpracoval přehledným a čtivým stylem, proto by neměla chybět v knihovničce žádného chovatele a milovníka koní, aby do ní mohl kdykoli nahlédnout a dohledat informaci, kterou právě potřebuje zjistit.