DROMY Ostropestřcový olej 1000 ml

Za studena lisovaný Ostropestřcový olej pro všechny kategorie koní, psů a koček, určený k obohacení krmné dávky o esenciální mastné kyseliny, vitaminy, bez konzervantů a barviv, vysoké kvality.

Cena:195 Kč

  • Dostupnost:Dostupnost na dotaz
  • Výrobce:DROMY
  • Kód:0000550
  • Snimek obrazovky 2024-04-23 v14.14_.46_.png
  • Snimek obrazovky 2024-04-23 v14.14_.46_.png
Popis produktu
Popis produktu

Dromy Ostropestřcový olej 1000 ml

Panenský olej bohatý na přírodní vitamin E s obsahem 5% silymarinu pro regeneraci jaterní tkáně během intenzivního fyzického výkonu i v průběhu rekonvalescence.
Ostropestřec Mariánský - Silybum Marianum, bylina z čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae)
dorůstající 30 – 200 cm. Rod Silybum zahrnuje 2 druhy, které jsou původní ve Středozemí,
v severozápadní Africe a v Malé a Přední Asii. Pokud je to dvouletá bylina, pučí na jaře trsy bodlinatých listů s bílými žilkami. Koncem června se na dlouhých lodyhách objevují purpurově červené květy.
Hlavní složkou ostropestřce mariánského jsou flavonolignany silybin, silydianin a silychristin
(silycristin, silykristin), souhrně označované jako silymarin.
Protože účinné složky - silymarin, obsažený ve slupkách ostropestřcového semene je v oleji zastoupen v nedostatečném a jen stopovém množství, je do oleje šetrnou technologií přidán standardizovaný extrakt farmaceutické kvality v poměru 80:1 obsahující potřebné látky pro regeneraci jaterní tkáně.
Tyto látky se váží na membrány jaterních buněk a zabraňují tak vniknutí toxických látek do jaterní tkáně. Vedle toho podporují regeneraci poškozených jaterních buněk, posilují imunitní systém a působí jako silné antioxidanty. Tyto látky flavonoidní povahy, senazývají flavonolignany.
Flavonolignany jsou z mechanicky upraveného plodu Ostropestřce mariánského uvolněny v zažívacím traktu a působí v těle vedle ochranného účinku na jaterní buňky také jako silné antioxidanty,
které chrání tělo před tzv. oxidativním stresem.
Flavonolignany jako jedny z mála látek mají i preventivní účinek na jaterní buňky ve smyslu snížení rizika jejich poškození toxickými látkami, které se do organismu dostávají z vnějšího prostředí nebo vznikají uvnitř organismu jako produkty degradace jiných látek.
Protože játra hrají jednu z hlavních funkcí v detoxikaci organismu, je jejich správná funkce základním předpokladem zdraví. Flavonolignany také mohou pomoci napravit zhoršený stav způsobených vlivem onemocnění nebo krmných chyb.
Ostropestřec mariánský obsahuje i další důležité látky, mezi které patří zejména mastný olej s vysokým podílem esenciálních vícenásobně nenasycených mastných kyselin, zejména kyseliny linolové.
Kyselina linolová ze skupiny omega-6 mastných kyselin, je pro organismus nepostradatelná a musí být přijímána v potravě - jedná se tzv. esenciální mastnou kyselinu.
Její funkce v organismu je jedinečná. Je základním stavebním prvkem, ze kterého si organismus syntetizuje nejen další nenasycené mastné kyseliny, ale také látky, které se podílejí na jiných procesech,
jakými jsou například funkce imunitního systému, metabolismus tuků, zánětlivé procesy atd.
Navíc je tato kyselina jednou ze základních součástí buněčných stěn a membrán, takže tvoří jeden ze strukturálních prvků těla.
Další látky, které jsou v podstatné míře v ostropestřcovém oleji obsaženy jsou např. přírodní vitamín E
(alfa-tokoferol), fytosteroly, fosfolipidy a další přírodní látky.
Olej získaný lisováním semen ostropestřce mariánského obsahuje všechny olejové složky obsažené
v semeni v jejich přírodním poměru a kvalitě. Tento takzvaný panenský olej má sytě žlutou barvu, charakteristickou rostlinnou vůni a olejovou chuť.
Co se týká poměru mezi obsahy nenasycených a nasycených mastných kyselin, je celkové složení mastných kyselin v ostropestřcovém oleji je velmi výhodné.
Doplňkové krmivo pro koně:100 % přírodní panenský ostropestřcový olej
Druh zdrojové rostliny:Silybum marianum (L.), Gaertn.
Použitá část: semeno
Účinné látky: vícenenasycené mastné kyseliny, převážně kyselina linolová ve formě acylglycerolů;
fytosteroly (β - sitosterol, ­Δ-7-stigmasterol, stigmasterol, campesterol) fosfolipidy, fytoskvalen.


Obsah na 1000 ml: