ENERGYS cukrovarské řízky bez melasy 25kg

Jsou skvělým doplňkem krmné dávky pro koně v rekonvalescenci, s problémovými zuby, starší koně , koně s minimální zátěží, pony s nízkou zátěží atd.

Cena:410 Kč

  • Dostupnost:Skladem
  • Výrobce:ENERGYS
  • Kód:0000446a
  • krmivo-nature-cukrovarske-rizky.jpeg
  • krmivo-nature-cukrovarske-rizky.jpeg
Popis produktu
Popis produktu

TOTO ZBOŽÍ NEZASÍLÁME POŠTOU!

 

Energys cukrovarské řízky bez melasy 25kg

Cukrovarské řízky jsou skvělým doplňkem krmné dávky pro koně v rekonvalescenci, s problémovými zuby, starší koně , koně s minimální zátěží, pony s nízkou zátěží , koně se sklony k laminitidě (schvácení) apod. Společně s vojtěškovými úsušky jsou vhodné jako dieta pro koně nervózní s předpokladem tvorby nebo s už zjištěnými žaludečními vředy.

V kombinaci s olejem a dostatečnou dotací stopových prvků ( minerálie a vitamíny) udrží Vašeho koně v kondici v kritických obdobích při výše zmíněných zdravotních potížích i v poměrně vysoké zátěži. Samozřejmě, že rekonstrukci krmné dávky je potřeba dělat postupně po dohodě s krmivářem a dle možností , dispozic a aktuálního zdravotního stavu toho každého koně. Naše zkušenosti a především dobré zkušenosti našich zákazníků mluví ve prospěch tohoto ekonomicky nenáročného a téměř zázračného krmiva pro koně. Sušené cukrovarské řízky jsou vlastně odpadem při výrobě cukru – je to usušená a granulovaná řepná vláknina, která je mimo jiné pro koně příznivá díky vysokému obsahu lehce stavitelných pektinů. Je to vlastně jediný zdroj vlákniny , který je kůň schopen trávit částečně už v tenkém střevě (ostatní „hrubá" vláknina, celulóza, hemicelulózy a lignin se tráví až v tlustém střevě pomocí mikrobiální populace). Toto je důvod proč je efekt zkrmování sušených cukrovarských řízků tak viditelný s poměrně rychlým dopadem na zlepšení kondice koní. Logicky tedy je i řešením pro dietu u koní, kteří podstoupili operační a chirurgické zákroky na tlustém střevě.

Ještě navíc pro nás krmiváře, kteří tvoříme krmiva a krmné dávky pro koně mají cukrovarské řízky další kouzlo - málo škrobu a nízký obsah dusíku . Tedy jako by byly stvořeny pro potřeby koní. Často se setkávám s názory zákazníků, že jejich koně nesmějí cukry a tedy toto krmivo rozhodně nemůžou použít. Sušené cukrovarské řízky jsou pro cukrovary odpad (i když pro nás od koní často poklad ) při výrobě cukru, kde se cukrovar snaží pro svou ekonomickou výtěžnost dostat z cukrovarské řepy cukru co nejvíce .Takže v sušených cukrovarských řízcích je cukru asi jako v obilovinách tj.1,5% kde se nějakým cukrem nikdo ani nezabývá, otruby mají cukrů kolem 4,5% - u cukrovarských řízků je tedy matoucí pouze název. Pro porovnání : melasované krmivo Energys STANDARD má 8,3% cukrů.

Pro způsob zkrmování platí stejné zásady přípravy jako u výrobku Vitality - cukrovarských řízků s melasou!

(Sušené cukrovarské řizky i sušené cukrovarské řizky s melasou je třeba namáčet před krmením ve vodě. A to nejméně 10 hodin před krmením pokud používáte studenou vodu, pokud teplou jde to trochu rychleji ( ideální ráno namočit na večerní krmení a večer na ranní). V poměru s vodou alespoň 1 : 4 ( tzn. 1 litr cukr.řízků a 3 litry vody) do struktury „vlhkých hoblinek". Podle našich pokusů, které jsem si dělali v naší podnikové laboratoři zvládnou sušené cukrovarské řízky nasát až poměr s vodou 1 : 8, ale to už vznikne nepěkné „ bahno" , které není úplně ideální strukturou pro krmení koní. Poměr 1 : 4 – 5 by měl být dostačující a udělá při 1 litru řízků půl plastového vědra krmiva. Toto upozornění je důležité, protože toto „nafouknutí" by se mohlo při krmení suchých cukrovarských řízků stát v poměrně malém žaludku, nebo úzkém jícnu koně nepříjemnou komplikací průchodnosti zažívacího traktu. U žaludku by mohlo dokonce hrozit prasknutí či torze ( přetočení). Z toho důvodu jsme i poměrně malé množství sušených cukrovarských řízků v našich granulích ERNERGYS ještě radikálně snížili a vytvořili tyto dvě nové suroviny, u kterých je třeba dodržet výše popsaný zvláštní způsob přípravy, aby se těmto možným nepříjemnostem předešlo.)

 Balení : 25kg

!!! TOTO ZBOŽÍ NEZASÍLÁME POŠTOU !!!